ADVS here

लामो समयसम्म एन्टिबायोटिक प्रयोग गर्दा क्यान्सरको खतरा

ADVS here

चैत २४ – लामो समयसम्म एन्टिबायोटिक प्रयोग गर्ने व्यक्तिमा क्यान्सरको खतरा बढी हुने एक अध्ययनले देखाएको छ । लामो समयसम्म एन्टिबायोटिक प्रयोग गर्ने व्यक्तिको मलद्वारमा ट्युमर बढ्ने र त्यसले क्यान्सरको जोखिम बढाउने देखिएको अनुसन्धानकर्ताले बताएका छन् ।

एन्टिबायोटिकका कारण पेटमा रहेका किरा मर्ने क्रममा फेरबलद हुने भएकाले ट्युमर बढ्ने खतरा हुने र त्यो ट्युमर क्यान्सरको कारण बन्न सक्ने गुट् जर्नलमा प्रकाशित अनुसन्धान प्रतिवेदनमा उल्लेख गरिएको छ । एन्टिबायोटिक, ट्युमर र क्यान्सरबिचको सम्बन्धका बारेमा थप अनुसन्धानको खाँचो रहेकाले अहिले नै एन्टिबायोटिक लिन बन्द भने नगर्न अनुसन्धानकर्ताले आग्रह गरेका छन् । मलद्वारमा सानो मात्रामा ट्युमर बन्नु सामान्य मानिन्छ । तर एन्टिबायोटिकका कारण असामान्य अवस्थाको ट्युमर बढ्ने खतरा देखिएको हो । ४० देखि ५० वर्षको उमेरमा लगातार दुई महिना वा त्यो भन्दा बढी एन्टिबायोटिक प्रयोग गर्नेमा असामान्य ट्युमर बढ्ने खतरा बढी देखिएको छ ।

ads5

ADVS here

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*