ADVS here

अन्तर्राष्ट्रिय स्तरको शैक्षिक तालिम पोखरामा

ADVS here

पोखरा चैत्र, २०,राष्ट्रिय शिक्षक सिप विकास फाउण्डेशन (एनफोण्र्ड) कास्कीको आयोजना एवं थेऔला फाउण्डेशन तथा के.पी.जेठ यूनिभर्सिटी नेदरल्याण्डको प्राविधिक सहयोगमा शिक्षक सिप विकास तालिम आयोजना गरिने भएको छ ।


कास्की जिल्लाका गौरिशंकर मनिलाल मा.वि., ल्वाङघलेल, ताराकुञ्ज सेकेण्डरी स्कुल पाटनवेंसी, भाष्कर मेमोरियल स्कुल, फुलबारी, बालप्रभात बोर्डिङ्ग स्कुल, न्यूरोड र केफ मा.वि. सिम्पानी तथा अन्य पाँच विद्यालय गरि दश विद्यालयका ४० शिक्षकहरु तालिममा सहभागी हुने तालिम संयोजक प्रेम बहादुर कुँवरले बताउनु भयो । आगामी वैशाख २ देखि ७ गते सम्म भाष्कर मेमोरियल स्कुल फुलबारीमा सम्पन्न हुने तालिममा के.पी जेड यूनिर्सिटीका प्रोफेसर द्वय बर्ट ठोले र लोयस ब्याकरले सहजीकरण गर्ने एन्फोष्र्ड कास्कीका अध्यक्ष शालिकराम अधिकारीले जानकारी गराउनु भयो । “तिम्रो कामको शुरुवात नै उत्प्रेरणा हो” भन्ने तथ्यमा आधारित तालिममा प्रतिष्पर्धा , स्वायत्तता र सम्बन्ध, उत्प्रेरका र संजाय, पाठ योजना, प्रभावकारी शैक्षिक आनिवानीका विषयमा तालिम संचालन हुनेछ । यस खालका तालिमहरु विगत ६ बर्ष देखि निरन्तर तालिम आयोजना गरिएको र दुइसय भन्दा बढी शिक्षकहरु लाभान्वीत भएको भाष्कर मेमोरियल स्कुलका प्राचार्य विश्वराज बास्तोलाले बताउनु भयो ।

ads5

ADVS here

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*